Andrzej Szarmach, 12 amatorskich zespołów piłki nożnej, w tym reprezentacja TVP, oraz Rafał Patyra wezmą udział w turnieju charytatywnym organizowanym dla Łukasza Wróblewskiego.

Jak już informowaliśmy, 28 października w hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Wąbrzeźnie odbędzie się X Charytatywny Turniej Halowej Piłki Nożnej. Jego gościem będzie Andrzej Szarmach – legenda polskiej piłki nożnej, wielka gwiazda „Orłów Górskiego”.

To jubileuszowe spotkanie amatorskich zespołów halowej piłki nożnej organizowane jest dla – znanego nam wszystkim chłopca – Łukasza Wróblewskiego, który choruje na rzadką chorobę – zespół Lowe. Cały dochód z imprezy przekazany zostanie na pokrycie kosztów jego rehabilitacji. Środki pochodzić będą m.in. z licytacji. Wśród gadżetów m.in. biała koszulka reprezentacji Polski z autografem Grzegorza Krychowiaka, koszulka reprezentacji Polski w piłkę ręczna z autografami oraz piłka z autografami Andrzeja Szarmacha i Jacka Kurowskiego. Więcej opisów gadżetów znajdziecie Państwo na wydarzeniu na facebooku pt. “X turniej charytatywny w piłkę nożną halową dla Łukasza Wróblewskiego” .

Organizatorzy „Przyjaciele Wróble” do rozgrywek zaprosili 12 zespołów, w tym reprezentację TVP. Poza gwiazdami telewizji na boisku zagrają zespoły z Sianowa, Chełmna, Rypina, Golubia-Dobrzynia, Radzynia Chełmińskiego i Wąbrzeźna. Imprezę poprowadzi dziennikarz sportowy Rafał Patyra. Turniej rozpocznie się o godz. 8 rozgrywkami w grupach, które mają potrwać do godz. 14.00. Od 14 do 15 w planie są pokazy karate Klubu z Golubia- Dobrzynia i Capoeria z Grudziądza. Po pokazach organizatorzy zapraszają wszystkich na spotkanie z ANDRZEJEM SZARMACHEM. Licytacja od godz. 15.00. O godz. 17.00 rozpoczną się mecze półfinałowe, następnie finałowe. O 18: 30 wręczenie pucharów i dyplomów.

Biletem wstępu na turniej będzie datek wrzucony do puszki z logo Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą.

 

Wcześniej o turnieju pisaliśmy TUTAJ

 

Łukasz Wróblewski ma 16 lat. Od urodzenia choruje na rzadką chorobę – zespół Lowe, jest to zespół oczno-mózgowo-nerkowy (6 przypadków w Polsce, a około 220 na świecie). Leczony jest w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Cały czas jest pod opieką lekarzy i rehabilitantów. Łukasz jest osobą niedowidzącą, na prawe oko już nie widzi, a lewe jest bardzo słabe. Ma jaskrę. Samodzielnie nie chodzi, nie ma odruchu gryzienia. Porusza się na wózku inwalidzkim. Jest pod opieką Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.
Fot. Archiwum UM.  Charytatywny turniej halowej piłki nożnej, 2013 r.