3 lutego  na scenie WDK zaśpiewają Katarzyna Jaracz – sopran, Marcin Jaracz – baryton oraz Marcin Naruszewicz – tenor. Koncert operetkowy rozpocznie się o godz. 19.00.

 

Repertuar obejmuje utwory znane i lubiane. W wykonaniu artystów można będzie usłyszeć m.in. przedwojenne piosenki: „Już taki jestem zimny drań”, „Ja się boję sama spać” oraz tanga argentyńskie „La cumparsita”, czy „Por una Cabeza” z filmu „Zapach kobiety”.  Nie zabraknie również przebojów z repertuaru Andrea Bocelli,  jak  „Besame mucho”, „Time to say goodbye”.

Katarzyna Jaracz jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu solowego dr hab. Małgorzaty Greli.Występowała m.in. w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Filharmonii Sinfonia Baltica
w Słupsku, Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie, Teatrze Horzycy i Dworze Artusa w Toruniu.

Kolejny artysta, którego zobaczymy na wąbrzeskiej scenie to Marcin Jaracz. Umiejętności wokalne kształcił w Poznańskiej Szkole Chóralnej im. Karola Szymanowskiego oraz na wydziale wokalno – aktorskim Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego
w Bydgoszczy w klasie śpiewu prof. Leszka Skrli. Z przyjemnością koncertuje, wykonując repertuar operowy, operetkowy i musicalowy.

Trzecim solistą będzie znany już Państwu Marcin Naruszewiczabsolwent Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Z repertuarem operowym i operetkowym występuje w kraju i za granicą. Bierze udział w licznych  tournée po Niemczech, Holandii, Belgii, Luxemburgu i Szwajcarii.Współpracuje z Operą Nova w Bydgoszczy, Capellą Bydgostiensis oraz Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy. Założył zespół „Tango Cancion” specjalizujący się w tangach oraz „Maria Rodriguez Band” – grający muzykę latynoamerykańską – z repertuarem „Buena Vista Social Club”.

Wszystkich, którzy mają ochotę na chwileczkę zapomnienia w rytmach tak znanych  kompozytorów serdecznie zapraszamy na spotkanie ze sztuką do WDK! Bilety w cenie 30 zł/os., 25 zł grupowy (grupa od 15 osób) do nabycia w Kasie WDK, od pon. do pt. w godz. 12.00 – 16.00 od 11 do 23 stycznia. Polecamy! Więcej informacji:  Dział Animacji Kultury WDK, tel. 566881727, wew. 24.

Dorota Otremba, WDK