Tegorocznym laureatem konkursu „Zamień odpady na klasowe wypady” jest klasa III d. Swoją nagrodę – 2500 zł – uczniowie przeznaczyli na wyjazd do Myślęcinka. 

Spędzili tam dwa dni – 13 i 14 czerwca, a ich bazą było Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Czas wypełniły im zajęcia w sali mikroskopowej oraz na ścieżce dydaktycznej Szuwary, wizyta w ogrodzie zoobotanicznym, wieczorne podchody oraz gry i zabawy.

Dzieci w czasie trwania konkursu zebrały 651 sztuk odpadów elektrycznych i elektronicznych, 688,77 kg baterii oraz 67,26 kg plastikowych nakrętek.

Natomiast 17 czerwca klasa I a ze Szkoły Podstawowej nr 3, która wygrała drugą nagrodę konkursu, odwiedziła Regionalną Instalację Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Niedźwiedziu. Tam mogły zobaczyć jak działa cały mechanizm przetwarzania, sortowania i kompostowania odpadów czy gdzie np. je się składuje.

Klasa I a zebrała 321 sztuk odpadów elektrycznych i elektronicznych, 795,85 kg baterii oraz 28 kg plastikowych nakrętek.

Oficjalne rozstrzygnięcie wraz z wręczeniem dyplomów i nagród rzeczowych odbyło się 9 czerwca br. na koncercie głównym Dni Wąbrzeźna.

O konkursie i jego zwycięzcach wcześniej pisaliśmy tutaj: https://www.wabrzezno.com/2018/06/zamien-odpady-na-klasowe-wypady-podumowanie-konkursu/

Fot. Urząd Miasta. Wycieczka do Niedźwiedzia