Rozdaliśmy już 1100 kopert życia. Jeżeli znacie osoby, do których jeszcze powinny one trafić – powiedzcie im o naszej akcji Kopera Życia lub sami pobierzcie je dla nich.

Akcję Koperta Życia prowadzimy od ubiegłego roku. Do Mieszkańców trafiło już 1100 kopert. Przekazano je seniorom, osobom samotnym i chorym. Jeżeli wśród Was są jeszcze osoby, które powinny mieć taką kopertę w domu, a jeszcze jej nie mają – powiedzcie im o naszej akcji lub też sami zróbcie ten gest i dostarczcie im kopertę.  Są dostępne w naszym Urzędzie i można je odebrać – oczywiście nieodpłatnie – w pokoju nr 10 (ul. Wolności 18).

Kopera Życia to zestaw, który zawiera: foliową bezbarwną kopertę; formularz, w którym należy krótko opisać stan zdrowia, podać listę zażywanych leków, dane chorego oraz kontakt do lekarza prowadzącego i najbliższych członków rodziny; oraz naklejkę, którą należy oznaczyć miejsce przechowywania koperty (umownie jest to lodówka). Dane zamieszczone w kopercie będą niezbędnym źródłem informacji dla lekarzy bądź ratowników pogotowia ratunkowego, wezwanych do samotnej starszej osoby lub np. osoby, która straciła przytomność. O tym, że szybki dostęp do informacji nie tylko może poprawić skuteczność pomocy, ale i uratować życie – nie musimy nikogo przekonywać.

Formularz karty informacyjnej w wersji do druku i edytowalnej oraz informacje na temat tej kampanii znajdziecie również na https://www.wabrzezno.com/kopertazycia/

Pamiętajcie! Formularz, który umieścicie w kopercie, powinien zawierać informacje zgodne ze stanem faktycznym. Jeżeli będziecie mieli problem z jego wypełnieniem, poproście o pomoc lekarza rodzinnego lub pielęgniarkę. W razie jakichkolwiek zmian – dane w formularzu należy aktualizować.