Drukuj

X Sesja Rady Miasta

Wyświetleń: 239

Wąbrzeska Karta Seniora, odbiór odpadów komunalnych i ich zagospodarowanie, powołanie Młodzieżowej Rady Miejskiej, zasady przyznawania stypendiów i nagród sportowych – to tematy, które dzisiaj zostaną podjęte przez radnych na sesji.

 

 

 

 

X Sesja Rady Miasta Wąbrzeźno odbędzie się 10 lipca, a obrady rozpoczną się o godz. 12.00.  Na radnych –  jak zawsze – czekają ciekawe tematy. Tym razem zdecydują o wprowadzeniu w życie Wąbrzeskiej Karty Seniora, ustalą wynagrodzenie burmistrza, określą plan dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli, wprowadzą zmiany w zasadach przyznawania nagród i stypendiów sportowych oraz w regulaminie utrzymania porządku czystości i porządku w mieście, jak i też w zakresie częstotliwości odbioru odpadów komunalnych. Na sesji stanie również temat Młodzieżowej Rady Miasta, która tego dnia ma być powołana i nadany jej będzie statut. Wprowadzone będą zmiany do bieżącego budżetu miasta i Wieloletniej Prognozy Finansowej miasta Wąbrzeźno na lata 2019 – 2030.

Część uchwał, które przygotowane zostały na zbliżającą się sesję, są lub były przedmiotem konsultacji społecznych, do udziału w których Mieszkańców Wąbrzeźna zaprosił burmistrz. Obecnie do 9 lipca można zapoznać się z trzema projektami uchwał – w sprawach karty seniora, dofinansowań doskonalenia zawodowego nauczycieli oraz przyznawania nagród i stypendiów sportowych. Zachęcamy do zapoznania się z tymi dokumentami i wyrażenia swojego zdania, opinii. Wystarczy wejść na platformę wabrzezno.konsultacjejst.pl/konsultacje-spoleczne.

Radni przed sesją spotkają się na wspólnym posiedzeniu wszystkich stałych komisji. Na nim omówią szczegółowo wszystkie tematy przygotowane na sesję. Posiedzenie odbędzie się w poniedziałek – 8 lipca o godz. 12.00.

Przypominamy. Bezpośrednia transmisja z sesji przekazywana jest przez nasz kanał MiastoWabrzezno-YouTube (dostęp również przez banerek TRANSMISJE Z SESJI, umieszczony na www.wabrzezno.com). Nagrania obrad oraz raporty głosowań udostępniane są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Wąbrzeźno i na stronie www.wabrzezno.com (TUTAJ).