21 i 22 października br. na szkolnym boisku SP3 w Wąbrzeźnie rozegrany został Turniej Piłki Nożnej o Puchar Tymbarku w kategoriach wiekowych U10 i U12.


Pierwszego dnia – 21 października grali chłopcy. W kategorii U10 zagrały 4 zespoły z terenu powiatu wąbrzeskiego, natomiast w kategorii U12 rywalizowało 8 drużyn. – Nasi chłopcy nie zawiedli i w obu kategoriach zwyciężyli swoje turnieje, uzyskując awans do Finału Wojewódzkiego o Puchar Tymbarku, który zostanie rozegrany wiosną 2020 roku w Świeciu – informuje Jarosław Rybszleger.

Drugi dzień zmagań o Puchar Tymbarku to rywalizacja dziewcząt w kategoriach U10 i U12.  W kategorii U12 rywalizowało 7 drużyn, w tym dwa zespoły (SP3 I i SP3 II). – Oba walczyły wspaniale – mówi Jarosław Rybszleger. – Jednakże nie było dane im wygrać. Dziewczęta z zespołu SP3 I zajęły trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej, a zespół SP3 II zakończył zawody na siódmej pozycji. Pierwsze miejsce w swojej kategorii zajęły dziewczyny z SP 3, grające w kategorii U10 i razem z chłopcami U10 i U12 zagrają w Finale Wojewódzkim Turnieju o Puchar Tymbarku, który jak już wcześniej wspominaliśmy, rozegrany będzie wiosną 2020 roku w Świeciu.
Do wiosennego finału awansowały również nasze zespoły dziewcząt i chłopców w kategorii U8
– dodaje J. Rybszleger. –  Niestety do turnieju organizowanego w Wąbrzeźnie nie przystąpił żaden inny zespół.

Piłkarzom i piłkarkom gratulujemy!

Fot. Nadesłane/SP 3