30 października w Bydgoszczy odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Piłce Nożnej Chłopców. W zawodach, jak już wcześniej informowaliśmy, zagrał zespół SP 3 Wąbrzeźno.

W finale najlepszym zespołem okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej w Żninie, a nasi piłkarze uplasowali się na czwartej pozycji.  Drugie miejsce zajęła SP 64 Bydgoszcz, trzecie SP 16 Grudziądz.

– Chłopcy dzielnie walczyli – relacjonuje Jarosław Rybszleger – jednak nie udało się zdobyć medalu.  Sam udział w finale postrzegamy jako sukces, a zdobyte doświadczenie pomoże nam walczyć o najwyższe cele w kolejnych latach,  należy nadmienić, iż byliśmy zespołem najmłodszym w turnieju finałowym, składającym się z zawodników urodzonych w 2008 roku.

Drużyna zagrała w składzie:  Michał Drewnik z 5a, Kacper Drozdalski z 5a, Bartek Kamiński z 5a, Mateusz Ryszkowski z 5a, Szymon Rydzyński z 5a, Kacper Śliwiński z 5a, Szymon Krause z 6a, Jakub Zalewski z 6a, Igor Ignasiak z 5a, Mateusz Kunicki z 6a, Filip Dąbkowski z 6a, Kacper Kuśmierski z 7d.

Gratulacje dla zawodników i trenera!

Wyniki:
SP ŻNIN – SP 64 BYDGOSZCZ 3:1
SP 16 GRUDZIĄDZ – SP3 WĄBRZEŹNO 2:1
SP3 WĄBRZEŹNO – SP ŻNIN 1:4
SP 64 BYDGOSZCZ – SP 16 GRUDZIĄDZ 2:0
SP16 GRUDZIĄDZ – SP ŻNIN 1:7
SP 64 BYDGOSZCZ – SP3 WĄBRZEŹNO 7:0