26 listopada odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Wąbrzeźnianki, jako gospodynie turnieju, nie były gościnne – wygrały wszystkie mecze i i zdobyły mistrzostwo.

Jak już wcześniej informowaliśmy, zespół dziewcząt SP 3 Wąbrzeźno dotarł do Finału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Turniej o mistrzostwo województwa rozegrany był wczoraj – 26 listopada w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Wąbrzeźnie. W zawodach, poza reprezentacją SP 3, o tytuł walczyły również zawodniczki z SP 48 Bydgoszcz, SP 7 Brodnica oraz SP Kęsowo. – Nasze dziewczyny nie dały szans swoim rywalkom – informuje Jarosław Rybszleger –  i z kompletem zwycięstw sięgnęły po złote medale. Drugie miejsce wywalczyła SP z Kęsowa, a brązowe medale SP 7 Brodnica. Tuż za podium znalazł się zespół SP 48 Bydgoszcz.

Gratulacje dla całego zespołu oraz trenerów SP 3 Wąbrzeźno!

Zespół zagrał w składzie: Nina Isbrandt z VIII A,  Julia Kowalska z VIII A, Wiktoria Kowalska z VIII A, Konstancja Michaliszyn z VIII A, Iga Molczyńska z VIII A, Marcelina Rączka z VIII A, Marcelina Rytel z VIII A, Zuzanna Sturmann z VIII A, Wiktoria Kopczyńska z VII D, Marta Kruk z VII D, Martyna Kruszewska z VII D,  Martyna Mazurowska z VII D, Julia Olszewska z VII D, Julia Sikora z VII D, Anna Steinert z VII D,
Natalia Szypczak z VII D, Zofia Zielińska z VII D, Zuzanna Zielińska z VII D.

Wyniki:
SP 3 – SP KĘSOWO 21:11
SP 7 BRODNICA – SP 48 BYDGOSZCZ 24:8
SP KĘSOWO – SP 7 BRODNICA 18:13
SP 3 WĄBRZEŹNO – SP 48 BYDGOSZCZ 24:6
SP KĘSOWO – SP 48 BYDGOSZCZ 15:11
SP 3 WĄBRZEŹNO – SP 7 BRODNICA 20:17

Klasyfikacja końcowa:
1.SP3 WĄBRZEŹNO
2.SP KĘSOWO
3.SP 7 BRODNICA
4.SP 48 BYDGOSZCZ