W tym roku uczestnicy konkursu ekologicznego  „Zbieramy kasztany, bo zwierzęta kochamy” zebrali 7 ton i 140 kg kasztanów i żołędzi.

Każdy kasztan i żołądź był na wagę złota i wszyscy otrzymali pochwałę i podziękowania.  W Szkole Podstawowej nr 2 w konkursie uczestniczyli przedszkolacy z trzech oddziałów oraz  uczniowie z dwudziestu trzech klas. Zebrali razem 2239 kg. W Szkole Podstawowej nr 3 zbierały trzy grupy przedszkolaków oraz szesnaście grup uczniów. Ich wynik to 1808,2 kg. Natomiast dzieci z Przedszkola Miejskiego „Bajka” zebrały 2313,14 kg, a z Przedszkola Niepublicznego ALPIDO – 780,35 kg. Wszystkie owoce przekazaliśmy do Leśniczówki w Czystochlebiu, a tych, którzy zebrali ich najwięcej obdarowaliśmy nagrodami finansowymi. Trzy nagrody główne w wysokościach 500 zł za 1. miejsce, 400 zł za 2., 300 zł za 3. miejsce oraz po 200 zł za wyróżnienie otrzymało w sumie 12 oddziałów.  Nagrody te były przeznaczone na wydatki klasowe. Każda z nich mogła wykorzystać je w dowolny sposób.

Na przykład klasy I a i I b, które w konkursie zajęły 11 i 12 miejsca, swoje wyróżnienia przeznaczyły na wyjazd do Teatru Baj Pomorski na przedstawienie pt. ,,Blee…”. – Spektakl ten to poruszająca opowieść o motylku wyrzuconym z Królestwa Motyli i skazanym na odsiadkę na pętli przy ulicy Kaczej – informują wychowawczynie klas. – Główny bohater-Paź Królowej uświadomił uczniom, że warto akceptować siebie takimi, jacy jesteśmy, że każdy z nas potrafi odkryć w sobie talent, że coś znaczy, że coś potrafi. Utwierdził ich w przekonaniu, że każdy człowiek jest wyjątkowy i wartościowy. Do domów wróciliśmy pełni wrażeń i wzruszeń, zachwyceni profesjonalną grą aktorską, scenografią i bardzo dynamiczną muzyką.  Uczniowie stwierdzili również, że warto zbierać kasztany, bo nie tylko pomagają w ten sposób zwierzętom, ale też dzięki zaangażowaniu – swojemu, rodziców i nauczycieli, mogli razem spędzić czas w Toruniu.

Fot.  Nadesłane/SP 3