Do udziału w biegu sztafetowym na trasie Bygdoszcz/Toruń – Puck zaprasza samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Impreza odbędzie się w ramach obchodów 100. rocznicy powrotu Pomorza i Kujaw Zachodnich do Polski.

Trasa biegu to ok. 240 km. Taka odległość dzieli główne miasta naszego regionu – Toruń i Bydgoszcz – od Pucka. Dlaczego do Pucka? Ponieważ to tam armia generała Hallera dokonała zaślubin Polski z morzem. Bieg ten jest jednym w wielu punktów wojewódzkiego programu obchodów 100. rocznicy powrotu Pomorza i Kujaw Zachodnich do wolnej Polski.

Impreza rozpocznie się 7 lutego 2020 roku. Udział ma w niej wziąć dziesięć drużyn – po ośmiu biegaczy w każdej z nich. Biegacze wystartują z Bydgoszczy i z Torunia. Kolumny połączą się w Unisławiu. Meta pierwszego etapu znajduje się w Warlubiu (powiat świecki). Drugi etap zakończy się w sobotę 8 lutego w Pruszczu Gdańskim. Trzeci w niedzielę – 9 lutego na rynku w Pucku. Następnego dnia uczestnicy sztafety wezmą udział w obchodach stulecia zaślubin Polski z morzem i w paradzie rekonstrukcyjnej odtwarzającej przybycie generała  Hallera oraz oficjalnych uroczystościach państwowych z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy.

Udział zespołów sztafetowych w imprezie jest bezpłatny. Organizatorem głównym jest samorząd województwa kujawsko-pomorskiego, a organizatorem wykonawczym Stowarzyszenie Run to Run. Szczegóły udziału zawarte są w regulaminie (poniżej w załączniku).

Zapisy na sztafetę  tutaj.

Fot. Archiwum UM/ Cz. Rekowski. Wąbrzeźno z lotu ptaka