Miasto partnerskie

Wyświetleń: 11 820

Informacje o Syke

Urząd miasta w Syke Syke leży w północno-zachodnich Niemczech w landzie Dolna Saksonia (Niedersachsen), w powiecie Diepholz, 20 km na południe od Bremy, drugiego co do wielkości miasta portowego Niemiec (po Hamburgu). Liczba mieszkańców Syke – 24 tysiące. Syke to „zielone miasto” otoczone przez dwa duże lasy o powierzchni ok. 900 hektarów – Friedeholz i Westermark. Przepływa tam również mała rzeka Hache.

Hoher Berg Aussicht Jest to miasto typowo rowerowe, gdzie od lat popularyzowany jest aktywny tryb życia. Ścieżkami rowerowymi można dojechać praktycznie wszędzie. Ich s ieć jest bardzo dobrze rozbudowana, spełniając tym samym oczekiwania najbardziej wymagających cyklistów. Funkcjonuje tam wiele dobrze prosperujących gospodarstw agroturystycznych, co stwarza warunki dla rozkwitu ekologicznej turystyki.

Radeln auf dem Rundweg Do turystycznych atrakcji należy położone w lesie Friedeholz, muzeum powiatowe (Kreismuseum), w skład którego wchodzi muzeum dziecięce i folklorystyczne ,,Krendel“. Oznaczona strzałką leśna ścieżka (Wald-Weg-Zeichen) łączy muzeum z ,,folwarkiem” (Centrum Kultury i Sztuki). W lesie Friedeholz znajdują się : Wilczy Wąwóz ze sceną pod gołym niebem, Bajkowy Plac oraz Kurhany.

Z góry w Ristedt roztacza się piękny widok na dolinę z ujściem rzeki Wesery oraz hanzeatyckie miasto Bremen. Infrastruktura tego terenu umożliwia miłe spędzenie czasu. Różnorodność propozycji kulturalnych wykracza daleko poza granice miasta Syke: Koncerty w Wilczym Wąwozie, ,,letnie party marzeń”, zloty motocyklistów połączone z występami zespołów jazz i folk, dają pełnię wrażeń kulturalnych i rozrywkę.

W Syke zlokalizowane są szeroko zróżnicowane, dobrze prosperujące, średniej wielkości przedsiębiorstwa. To miejsce, gdzie znajdują się rożne typy szkół (podstawowe, licea, gimnazjum oraz zawodowe), do których uczęszcza ponad 7 tys. uczniów. Znajdują się tu również wszystkie ważne urzędy miejskie, gminne, instytucje i stowarzyszenia.

Herb miasta Syke przedstawia czarną łapę niedźwiedzia z czerwonymi pazurami, na złotym tle. Motyw zaczerpnięty został z herbu hrabiego von Hoya, średniowiecznego władcy ziemskiego, i znajduje się również w herbie powiatu Diepholz.

 

 

 

Kreismuseum3KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAsyke 2herb syke

1

2

3

4