Trwa budowa nowej siedziby Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wąbrzeźnie. Prace prowadzone są zgodnie z harmonogramem.

Prace przy tej inwestycji rozpoczęły się 11 lipca 2016 roku. Prowadzi je Przedsiębiorstwo SOLGRUD Sp. z o.o. z Grudziądza. Budowa biblioteki ma zakończyć się w grudniu bieżącego roku.

Inwestycja prowadzona jest zgodnie z harmonogramem i – jak zapewniają wykonawcy – zostanie oddana zgodnie z planem. Budynek w stanie zamkniętym był już gotowy w grudniu ubiegłego roku. Prace zostały zawieszone na okres zimowy i wznowiono je w kwietniu br.

Siedziba nowej biblioteki będzie miała: piwnicę z pomieszczeniami magazynowymi, na parterze dwie sale biblioteczne o powierzchni użytkowej 189,82 m2 i 37,34 m2, szatnię, sanitariaty i wiatrołap; na piętrze jedną sala o powierzchni 162,9 m2, pracownię biblioteczną, archiwum, biuro, pomieszczenia socjalne, magazyn, wentylatornię i toalety. Przed budynkiem będzie taras o powierzchni ponad 80 m2. Powierzchnia użytkowa budynku wynosić będzie 736,06 m2, a cała kubatura 4265,5 m3.

Koszt inwestycji wyniesie 4.006.110,00 zł. Na jej realizację Miejska i Powiatowa Biblioteka otrzymała 2 mln zł dofinansowania z Instytutu Książki w Krakowie w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 2 „Infrastruktura bibliotek 2016 – 2020”. Pozostałą sumę wyłoży budżet miasta.

Projekt biblioteki wykonała firma Jagła Architekt Grudziądz.

 

 

Wizualizacja