10 listopada 2017 r. Biblioteka we współpracy z Wąbrzeskim Domem Kultury przygotowała promocję, drugiej w dorobku, powieści Jacka Stochmala vel Jacka Delta.

„Przypadki Juliana ##” to kontynuacja ciepło przyjętej przez czytelników, debiutanckiej powieści autora „Przypadki Juliana #”. Główny bohater serii, Julian Kosak tym razem mierzy się z trudną sytuacją przemiany ustrojowej w Polsce, drugiej połowy l. 80 ubiegłego wieku. Bohaterowie książki, z wielkim zaangażowaniem budują swoją przyszłość w nowej, wolnej Ojczyźnie (lub po za nią). Wątek wspomnieniowy został uzupełniony wartką współczesną opowieścią o losach firmy, znajdującej się na skraju bankructwa.

Spotkanie prowadziła dyrektor MiPBP w Wąbrzeźnie Aleksandra Kurek. Padały pytania dotyczące wąbrzeskich realiów w powieści, wspomnień o burzliwych latach 80, a także dalszych pisarskich planów autora – i tu niespodzianka dla fanów prozy Jacka Stochmala – kolejna książka jest już gotowa! Tym razem akcja będzie osadzona we współczesnym Wąbrzeźnie. Okazuje się, że do grona fanów Jacka Stochmala należą również włodarze naszego miasta i powiatu Leszek Kawski – burmistrz, Wojciech Bereza – zastępca burmistrza, oraz Krzysztof Maćkiewicz – starosta, obecni na spotkaniu. Mamy nadzieje, że taka rekomendacja jeszcze bardziej zachęci Czytelników do sięgnięcia po „Przypadki Juliana # i ##”. Dodatkową atrakcją wieczoru była szansa wylosowania dwóch biletów na koncert grupy Another Pink Floyd (polskiego zespołu grającego covery PF). Szczęście uśmiechnęło się do Marii Majchrzak. Na zakończenie, można była nabyć egzemplarz powieści oraz otrzymać wpis od autora. Kto nie był, niech żałuje!

Powieści Jacka Stochmala otrzymacie Państwo w Wypożyczalni dla dorosłych MiPBP przy ul. Wolności 38 i w Filii nr 1 przy ul. Tysiąclecia 1. Zapraszamy do lektury.

Agnieszka Błaszak, MiPBP