– czy wprowadzić zmianę organizacji ruchu drogowego.

Propozycje zmian organizacji ruchu drogowego w Wąbrzeźnie, wypracowane przez specjalistów w czasie weryfikacji oznakowania w centrum miasta i na spotkaniu z osobami odpowiedzialnymi za organizację ruchu drogowego w mieście, zostały omówione przez burmistrza Leszka Kawskiego na spotkaniu z mieszkańcami. Wnioski z dyskusji są różne. Jedni uczestnicy wypowiadali się za zostawieniem aktualnej organizacji ruchu, inni popierali przedstawioną propozycję zmiany, jeszcze inni proponowali kolejne rozwiązania. Wynikiem spotkania jest kolejna ankieta i kolejne propozycje.

– Zamieściłem w niej jedno pytanie: czy w ogóle jesteśmy za wprowadzeniem zmian w organizacji ruchu drogowego w Wąbrzeźnie czy nie? Jeżeli ktoś będzie chciał zmiany, będzie musiał wybrać jeden z dwóch wariantów, które opracowaliśmy po dyskusjach ze służbami porządkowymi i na spotkaniu w Gimnazjum – mówi burmistrz Leszek Kawski. – Bardzo proszę Mieszkańców o dokładne przeanalizowanie tematu i o wypowiedzenie swojego zdania przy pomocy ankiety.

Ankiety w wersji papierowej dostępne będą od przyszłego tygodnia. Szczegółowy wykaz miejsc, w których będzie można je otrzymać podamy (na naszych stronach internetowych) we wtorek – 7 listopada. Wydrukowanych będzie 3 tys. ankiet. Rezultat tej konsultacji zależeć będzie od liczby wypowiadających się osób. Decyzja Mieszkańców będzie wiążąca dla burmistrza, jeżeli ankietę wypełni co najmniej 2000 osób. Wypełnioną ankietę trzeba będzie dostarczyć osobiście do Urzędu Miasta lub przesłać na adres: Urząd Miasta Wąbrzeźno, ul. Wolności 18, 87 -200 Wąbrzeźno – do 31 grudnia 2017 roku.

 

Ankieta do wydruku TUTAJ

Warianty do wyboru:

Organizacja ruchu - propozycja wariant 1 Organizacja ruchu - propozycja wariant 2Propozycje strefy płatnego parkowania i strefy zamieszkania SPP+strefa zamieszkania - propozycje kopia