W Wąbrzeźnie już świątecznie. Wczoraj na rynku stanęła choinka, sanie z reniferami oraz nowa iluminacja świetlna – duża bombka. Wcześniej udekorowano ulice i wjazdy na Plac Jana Pawła II. Przed urzędami, firmami ozdobiono drzewka. Wszytko razem sprawiło, że świąteczny nastrój opanował nasze miasto.

Dekoracje świąteczne – szczególnie te na rynku – cieszą nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Chętnie robimy sobie przy nich zdjęcia, które wraz z życzeniami wysyłamy rodzinie i znajomym. Pierwsze robiliśmy już wczoraj, głównie przy nowej dużej bombce.

Bombka została zaprojektowana, wykonana i zamontowana na nasze zlecenie przez uczniów z Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Wąbrzeźnie. Jej montaż trwał kilka godzin. Nie jest jeszcze kompletna, bo w jej wnętrzu ma stanąć ławeczka. Zgodnie z zapowiedzią, ma być wstawiona w piątek.

Nowa iluminacja kosztowała 9840 zł brutto. Znaczną część kosztów pokryła firma Indorama Ventu8res Poland Sp. z o.o. z Włocławka, która przekazała nam na jej wykonanie darowiznę w wysokości 6150 zł brutto. Zapewne większość wąbrzeźnian zauważyła również na Placu Jana Pawła II świetlne życzenia świąteczne od spółki. To – jak zapowiada jej przedstawiciel – dyrektor generalny Om Prakash Mishra, nie jest jedyny prezent świąteczny. Spółka ma przekazać również dary dla potrzebujących oraz dofinansować spotkanie opłatkowe dla podopiecznych MOPS.