Koncerty kolęd i noworoczny, kabaret, operetka, karnawałowe spotkanie przy czarnym krążku, teatrzyk dla dzieci – to niektóre z propozycji domu kultury na najbliższy okres.

Wystawa malarstwa

– 19 stycznia o godz. 18.00 – wystawa malarstwa grudziądzanina Piotra Lewandowskiego.

Moje prace tworzę w kilku technikach, jednak moją ulubioną jest malarstwo olejne. Technika ta jest stosunkowo kosztowna, jednak daje wyjątkowo dużą swobodę w doborze oraz mieszaniu barw, tworzeniu ciekawych faktur, uzyskiwaniu efektów półprzezroczystości i przenikania barw a nawet wychodzeniu „w trzeci wymiar” przez nakładanie bardzo grubych warstw farby.Przy wykorzystaniu tych technik nie ograniczam się do jednego gatunku malarskiego. Tworzę zarówno martwą naturę, jak i abstrakcje, pejzaże, sceny rodzajowe. Prezentowane na wystawie prace stanowią przegląd mojej twórczości – mówi autor wystawy. Artysta od najmłodszych lat interesuje się rysunkiem i malarstwem. Pierwszy swój obraz wykonał dla rodziców w wieku 7 lat. Od tego  czasu kształci swój warsztat malarski pod okiem lokalnych mistrzów malarstwa i rysunku. – W związku z tym, że malarstwo i rysunek są moją największą pasją, postanowiłem otworzyć się na szersze grono odbiorców i podzielić moją twórczością z innymi. Dzięki temu miałem okazję uczestniczyć w kilku plenerach malarskich oraz wystawach – m.in. w Pomorskim Okręgu Wojskowym w Bydgoszczy, w Plenerze Malarskim w Wąbrzeźnie oraz w wystawie plenerowej „Twórczego Podwórza” organizowanej przez Muzeum im. ks. dra Władysława Łęgi w Grudziądzu – mówi P. Lewandowski. Może warto to popołudnie spędzić ze sztuką i filiżanką dobrej kawy.

Polecamy!

 

Koncert kolęd

– 21 stycznia 2018r. o godz. 17.30 w kościele Matki Bożej Królowej Polski.

W tym roku usłyszymy kolędy i pastorałki w wykonaniu Orkiestry Dętej WDK, chórów z parafii Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza oraz Matki Bożej Królowej Polski, zespołu wokalnego z wąbrzeskiej „trójki”, grupy „Szał” oraz Julii Libuszewskiej, Lidii Fabrykiewicz i zespołu „Ichtis”.

Wspólne kolędowanie pozwala pielęgnować tradycje związane z Bożym Narodzeniem a tym samym wyrażać radość, wiarę i nadzieję. Jest to jeden z najpiękniejszych zwyczajów towarzyszących wiernym od wieków.

Niedzielny wieczór będzie niewątpliwie czasem wspólnej radości wyrażanej śpiewem w murach kościoła Matki Bożej Królowej Polski.

 

Koncert noworoczny

24 stycznia br. o godz. 18.00 – koncert noworoczny w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej I stopnia RES FACTA MUSICA.

Tradycją już stały się spotkania z muzyką wykonywaną przez młodych adeptów sztuki. Podczas tego muzycznego popołudnia będą mieli Państwo okazję wysłuchać kolęd i utworów muzyki klasycznej. Artyści tradycyjnie już zabiorą gości w świat wielu znanych i lubianych kompozytorów. Przygotowane aranżacje niewątpliwie wprowadzą publiczność w pełen ciepła i magicznych chwil nastrój. Zapraszamy serdecznie! Wstęp wolny!

 

 

Kabaret JURKI

– 28 styczna 2018 r. o godz. 16.00 – kilkadziesiąt minut dobrej zabawy i uśmiechu. Dynamiczna i pełna ekspresji grupa nie pozwoli na nudę. A jeśli nie masz jeszcze koncepcji na świąteczny prezent to niewątpliwie zaproszenie kogoś bliskiego na miły wieczór z kabaretem „Jurki” będzie oryginalnym pomysłem. Dlatego nie zwlekaj i już dziś zaplanuj ten dzień inaczej, niż zwykle.

Bilety w cenie 40 zł/os., grupowe 35 zł (od 15 osób) do nabycia w kasie WDK, od pon. do pt. w godz. 12.00 – 16.00. Polecamy!

 

Przedstawienie teatralne dla dzieci

29 stycznia 2018 r. o godz. 17.00 – Profesorek Wodorek w kosmosie w wykonaniu aktorów Teatru objazdowego „Pomarańczowy Cylinder”.

Ulubieniec dzieci i legendarna już postać – Profesorek Wodorek – tym razem wyruszy w pełną przygód podróż po nieznanych zakątkach wszechświata. Forma podróży po kosmosie pozwala pokazać, w jaki sposób wygląda życie na planetach, w których nie przestrzega się istotnych reguł. Dzieci same mogą ocenić, które postępowanie jest lepsze. Publiczność będzie mogła pomóc w spektaklu tworząc ekipę ratunkową. Przedstawienie jest typową formą nauki przez zabawę. Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasie WDK od poniedziałku do piątku w godz. 12.00 – 16.00 – od 8 stycznia 2018 r. Polecamy!

 

Karnawałowe rytmy w piosence

– 30 stycznia br. o godz. 17.00 – kolejne spotkanie miłośników „czarnego krążka”.

Prowadzący Paweł Małs zabierze Państwa w muzyczną podróż po „Karnawałowych rytmach w piosence”. Podczas spotkania usłyszymy największe przeboje polskich i zagranicznych artystów. Przygotowane konkursy i bogate menu uzupełnią dobrą zabawę, a niezapomniane przeboje z dawnych lat porwą niejedną parę do tańca. Wstęp bezpłatny.

 

Spotkanie z operetką

– 3 lutego o godz. 19.00. Wystąpią: Katarzyna Jaracz – sopran, Marcin Jaracz – baryton oraz Marcin Naruszewicz – tenor.

Repertuar obejmował będzie utwory znane i lubiane. W wykonaniu artystów można będzie usłyszeć m.in. przedwojenne piosenki: „Już taki jestem zimny drań”, „Ja się boję sama spać” oraz tanga argentyńskie „La cumparsita”, czy „Por una Cabeza” z filmu „Zapach kobiety”. Nie zabraknie również przebojów z repertuaru Andrea Bocelli, jak „Besame mucho”, „Time to say goodbye”.

Katarzyna Jaracz jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu solowego dr hab. Małgorzaty Greli. Występowała m.in. w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku, Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie, Teatrze Horzycy i Dworze Artusa w Toruniu.

Kolejny artysta, którego zobaczymy na wąbrzeskiej scenie to Marcin Jaracz. Umiejętności wokalne kształcił w Poznańskiej Szkole Chóralnej im. Karola Szymanowskiego oraz na wydziale wokalno – aktorskim Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego
w Bydgoszczy w klasie śpiewu prof. Leszka Skrli. Z przyjemnością koncertuje, wykonując repertuar operowy, operetkowy i musicalowy.

Trzecim solistą będzie znany już Państwu Marcin Naruszewicz absolwent Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Z repertuarem operowym i operetkowym występuje w kraju i za granicą. Bierze udział w licznych tournée po Niemczech, Holandii, Belgii, Luxemburgu i Szwajcarii. Współpracuje z Operą Nova w Bydgoszczy, Capellą Bydgostiensis oraz Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy. Założył zespół „Tango Cancion” specjalizujący się w tangach oraz „Maria Rodriguez Band” – grający muzykę latynoamerykańską – z repertuarem „Buena Vista Social Club”.

Bilety w cenie 30 zł/os., 25 zł grupowy (grupa od 15 osób) do nabycia w kasie WDK, od poniedziałku do piątku w godz. 12.00 – 16.00 – od 11 do 23 stycznia. Polecamy!

Więcej informacji w Dziale Animacji Kultury WDK, tel. 566881727, wew. 24.