Sześć medali indywidualnych – dwa złote, dwa srebrne i dwa brązowe, oraz 1. miejsce w sztafecie – to podsumowanie udziału w niedzielnej imprezie sportowej naszych młodych pływaków.

W niedzielę – 7 stycznia reprezentanci Miejskiego Uczniowskiego Klubu Pływackiego „Przyjazne Wody” startowali w III Mistrzostwach Dzieci i Młodzików w Pływaniu w Mławie. W generalnej klasyfikacji punktowej wąbrzeski klub, wśród trzydziestu, uplasował się na 6 miejscu.

Młodzi pływacy rywalizowali o puchar dyrektora mławskiego MOSI. Impreza zgromadziła na starcie 243 zawodników z trzydziestu klubów. Honorowym gościem mistrzostw była Alicja Tchórz – dwukrotna wicemistrzyni Europy.

Wąbrzeźnianie na zawodach spisali się bardzo dobrze. Kajtek Dąbrowski zajął 1. miejsce w żabce, 3. w kraulu oraz 4. w grzbiecie, dodatkowo – za sumę punktów z trzech konkurencji, otrzymał statuetkę dla najlepszego zawodnika rocznika 2008. Swój pierwszy medal wywalczyła Julka Patuła (2007), zajmując 3. miejsce w stylu klasycznym. Mateusz Rusinek zdobył złoto w swoim koronnym stylu klasycznym oraz wyróżnienie za 5. miejsce w stylu zmiennym. Julka Libuszewska przywiozła srebrny medal w stylu zmiennym oraz dwa wyróżnienia za 4. miejsca w stylu klasycznym i w stylu grzbietowym. Wiktor Czerwiński otrzymał srebrny medal za 50 m stylem motylkowym  oraz wyróżnienie za 5. miejsce w konkurencji 100 m stylem dowolnym. Natomiast sztafeta – w składzie: Wiktoria Jaworska, Julia Libuszewska, Mateusz Rusinek i Wiktor Czerwiński – zdobyła złoty medal. Zawodnicy są uczniami klas sportowych w Szkole Podstawowej nr 2.

Zawodnikom oraz ich trenerce Barbarze Dąbrowskiej gorące gratulacje!

Foto. MUKS „Przyjazne Wody”