Warsztaty plastyczne, język angielski na wesoło, kącik teatralny to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych na Drzwi Otwarte w SP 3.

Spotkanie z przyszłymi uczniami oraz ich rodzicami rozpoczęło się 7 marca o godz. 16.30 w świetlicy szkolnej, gdzie prezentacji oferty edukacyjno-wychowawczej i działalności placówki dokonała dyrektor szkoły Małgorzata Taczyńska. W świetlicy przekazano również informacje na temat jej organizacji i funkcjonowania, zajęć opiekuńczo-wychowawczych i rozwijających oraz dojazdów autobusem szkolnym. Goście obejrzeli także film „SP 3 Szkoła Przyjaźni i Sukcesu”.
W holu szkoły przygotowano tablicę z programem drzwi otwartych, harmonogramem zwiedzania szkoły oraz znaczki z logo szkoły i foldery promujące placówkę, które wręczali gościom witający ich harcerze.
Rodzicom i przyszłym uczniom przedstawiono również opiekunów grup, którzy byli przewodnikami po szkole i przygotowanych dla dzieci atrakcjach.
Zwiedzający mogli wziąć udział w zabawach z wykorzystaniem różnorodnych pomocy dydaktycznych, zabawach ruchowych na wesoło, które przeprowadzono w sali gimnastycznej oraz w pląsach i zabawach z grupą zuchową. Biblioteka przygotowała wystawę „Bajki, baśnie i wierszyki”, zaprezentowano sale lekcyjne, gabinety pedagoga i logopedy.

Mamy nadzieję, że spotkanie zachęci naszych gości do spędzenia tu ośmiu najbliższych lat. Zapraszamy serdecznie.

W imieniu SP 3 Bożena Łamek

Foto. SP 3