W tym roku święto miasta obchodzić będziemy od 7 do 10 czerwca. To ważne wydarzenie uświetni koncert Sylwii Grzeszczak.

Tegoroczne Dni Wąbrzeźna rozpoczniemy akcentem sportowym. 7 czerwca nasze centrum zamienimy w plac gier. Będziemy grać z szachy, warcaby i w brydża. Zaprosimy też do gry pn. „Śladami niepodległości”, a dla najmłodszych wystawimy mobilny plac zabaw, który powstanie w ramach budżetu obywatelskiego. W Pływalni Miejskiej przeprowadzone będą coroczne mistrzostwa w pływaniu oraz w zjeździe na czas zjeżdżalnią wodną, a na Orliku amatorskie zespoły piłkarskie zmierzą się w turnieju. Już dzisiaj gorąco zachęcamy do udziału w grach!

Piątek – 8 czerwca w szkołach będzie Dniem Sportu, a w Przedszkolu Miejskim „Bajka” najmłodsi mieszkańcy popisywać się będą wiedzą o Wąbrzeźnie w corocznym konkursie. Natomiast w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej uroczyście podsumujemy konkurs literacki „Wąbrzeźno – moje miejsce na ziemi”, a w galerii WDK otworzymy wystawę „Wąbrzeźno w malarstwie”. Jej autorem jest Andrzej Sobczyk.

Na Placu Jana Pawła II od rana trwać będzie Jarmark Ekologiczny – zachęcamy wszystkich chętnych wystawców do udziału w nim (zapisy, zgłoszenia w Urzędzie Miasta, tel. 56 588 45 14).

Rynek będzie również miejscem ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, w której wezmą udział uczniowie wąbrzeskich szkół. Młodzież do wspólnego czytania zaprasza wszystkich dorosłych. Aby dołączyć do nich, należy wziąć z domu książkę i o godz. 10.00 stawić się na rynku.

Po południu zaprosimy wszystkich na maraton ZUMBY! Impreza odbędzie się po raz drugi, a poprowadzi ją dziesięciu instruktorów, na czele z Kasią Sumińską. Przy okazji będzie można też zaczerpnąć porad u kosmetologa czy też dietetyka.

Sobota – 9 czerwca, będzie punktem kulminacyjnym obchodów. Rozpoczniemy ją zawodami wędkarskimi o Puchar Burmistrza Wąbrzeźna i następnie piknikiem na boiskach przy ul. 750-lecia Wąbrzeźna. Warto tam być. W programie sporo fajnych gier i zabaw dla całych rodzin oraz spotkanie przy grillu.

W tym roku na koncert główny – z uwagi na prowadzoną przebudowę amfiteatru – zapraszamy na stadion MKS Unia. Impreza rozpocznie się o godz. 15.00. Na scenie młodzi wąbrzeźnianie zaprezentują swoje talenty muzyczne, taneczne, teatralne i wokalne, wystąpią również FLEX, Klub Aktywnych Kobiet, zespoły rockowe Riter i Molekuły. Burmistrz tego dnia uhonoruje laureatów konkursu „Zamień odpady na klasowe wypady” oraz wręczy statuetki dla osób czy organizacji wyróżniających się szczególną działalnością, wytypowanych do tych prestiżowych nagród przez mieszkańców miasta, jednostki, instytucje. Gwiazdą wieczoru i zapewne wydarzeniem kulturalnym 2018 roku będzie koncert Sylwii Grzeszczak. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00. Po nim zapraszamy do wspólnej zabawy, którą poprowadzi DJ.

Ostatnim akcentem Dni Wąbrzeźna jest wystawa zabytkowych motocykli, na którą zapraszamy w niedzielę – 10 czerwca na Plac Jana Pawła II. Prezentacji pojazdów jak zawsze towarzyszyć będzie szereg atrakcji. Impreza rozpocznie się o godz. 10.00.

Szczegółowy program obchodów Dni Wąbrzeźna podamy wkrótce.