Aleksandra Kurek – dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wąbrzeźnie otrzymała Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Wczoraj – 15 maja w filii Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Święto to było okazją do wyróżnienia osób zasłużonych dla czytelnictwa i rozwoju bibliotek. W gronie dwunastu laureatów dorocznych nagród marszałka jest Aleksandra Kurek – dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wąbrzeźnie. Nagrodę odebrała z rąk wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego.

Wśród gości uroczystego spotkania byli przedstawiciele władz województwa i Torunia, dyrektorzy wojewódzkich bibliotek publicznych, a także gminnych i powiatowych bibliotek z całego województwa oraz reprezentanci ogólnopolskich stowarzyszeń zawodowych bibliotekarzy.
Gratulujemy nagrody!

 

 

Na zdjęciu Aleksandra Kurek, dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej – zdjęcie zrobione na podsumowaniu konkursów o Złoty Kałamarz i o Złotą Maskę – listopad, 2017r.