11 września 2018 roku pan Jan Sobolewski skończył 103 lata. W dzień tych pięknych urodzin przyjął wiele gorących życzeń, w tym również od burmistrza Leszka Kawskiego.

Pan Jan Sobolewski jest w bardzo dobrej kondycji, o czym mogliśmy się przekonać chociażby 1 września na obchodach 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Swoje 103. urodziny spędził w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. Gościem pana Jana był również burmistrz Leszek Kawski, który w imieniu własnym oraz całego naszego samorządu Szacownemu Jubilatowi złożył najgorętsze życzenia zdrowia i radości.

W tym roku – o czym już też informowaliśmy – pan Jan Sobolewski został uhonorowany medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis. Jest to medal marszałka województwa. Zostały wybite z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości i marszałek wręcza je wszystkim stulatkom Kujawsko-Pomorskiego. Pan Jan odebrał go osobiście podczas uroczystej sesji Sejmiku Kujawsko-Pomorskiego, która odbyła się 23 kwietnia w Toruniu.

Pan Jan mieszka z rodziną i jest otoczony bardzo dobrą opieką. Nie słabnie też Jego zainteresowanie sprawami miasta i kraju. Swoją przeszłość – jako żołnierza, jeńca wojennego, pedagoga, społecznika opisał w książce „Zawiłe drogi życiowe”, którą wydał trzy lata temu. Warto do niej sięgnąć i bliżej poznać najstarszego mieszkańca naszego miasta.

 

Fot. Archiwum UM/Pan Jan Sobolewski od kilku lat zaprasza mieszkańców miasta na msze święte, odprawiane w intencji Ojczyzny, które zamawia na 1 września w kościele Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Wąbrzeźnie. Zdjęcie zostało zrobione 1 września 2018 roku