Trwa nabór chętnych do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Rozśpiewane dzieciaki” – teksty Jacka Cygana i nie tylko… Zgłoszenia do 22 listopada br. w WDK.

Festiwal piosenki „Rozśpiewane dzieciaki” odbędzie się w Wąbrzeźnie po raz  jedenasty.  Wąbrzeski Dom Kultury do udziału w nim zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 7 do 18 lat. Impreza odbędzie się 2 grudnia o godz. 10.00.  Celem tego konkursu – mówi Dorota Otremba z WDK  – jest stworzenie dzieciom uzdolnionym muzycznie okazji do zaprezentowania swoich umiejętności przed profesjonalnym jury oraz publicznością.

Każdy z uczestników będzie musiał wykonać dwie polskie piosenki, w tym jedną obowiązkowo z repertuaru Jacka Cygana. Wykonawców oceni jury, które zwracać będzie uwagę na umiejętności wokalne, muzykalność, interpretację piosenek, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny.

Na zwycięzców, wyłonionych w kategoriach: wokaliści 7-10 lat, 11-14 lat, 15-18 lat oraz zespoły i duety – kategoria open; czekają atrakcyjne nagrody. Imprezę wspiera finansowo Stowarzyszenie ZAiKS.

Zgłoszenia udziału przyjmowane będą do 22 listopada br.  w formie pisemnej. Wypełnioną kartę zgłoszenia (wzór poniżej) należy przesłać lub dostarczyć do organizatora: Dział Animacji Kultury WDK, ul. Wolności 47, 87-200 Wąbrzeźno (tel. 56 688 17 27, wew. 24, 535 436 071).

REGULAMIN – Rozśpiewane dzieciaki

Karta-uczestnictwa – Rozśpiewane dzieciaki

 

Fot. Archiwum UM.  Rozśpiewane dzieciaki, rok 2017