O tym, że jest w orkiestrach dętych wielka siła, nikogo nie trzeba przekonywać. Dlatego zapraszamy Państwa 9 grudnia o godz. 12.00 do Wąbrzeskiego Domu Kultury, gdzie królować będą trąbki, puzony, klarnety i wiele innych pięknie brzmiących instrumentów.

Po raz dziesiąty w Wąbrzeźnie odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Orkiestr Dętych, którego partnerem jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. W tym roku na scenie zaprezentuje swój dorobek artystyczny dziesięć grup muzycznych z różnych części Polski. Swój udział zadeklarowały: Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Sokółki, Parafialna Orkiestra Dęta
ze Szczutowa, Harcerska Orkiestra Dęta z Tczewa, Dziecięco – Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy GCK w Poniecu, Orkiestra Dęta ZHO-OSP z Uniejowa, Orkiestra Dęta Gminy Żytno, Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Sempre Cantabile” z Topólki, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Bielska, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wagańca. Nasze miasto reprezentować będzie Orkiestra Dęta WDK pod batutą Rafała Sójki. Łącznie Wąbrzeźno odwiedzi niemal 400 muzyków. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Wąbrzeźna Tomasz Zygnarowski. Wstęp wolny!

Dorota Otremba, WDK