Piątkowa impreza biblioteczna „Kwiatki i sukienki” z pewnością na długo zapadnie uczestniczkom w pamięci. Może to konstatacja nie nazbyt skromna, ale podyktowana wieloma miłymi słowami, które pod adresem organizatorów kierowały panie uczestniczące w evencie.

 

 

A zatem koncert duetu „Kwiatki” udał się znakomicie. Wspaniały popis wokalny Oli Góralskiej i instrumentalny Adama Stawickiego. Doskonałe autorskie kompozycje, mądre, inspirujące teksty, żywy kontakt z publicznością.  Tak w telegraficznym skrócie można podsumować występ „Kwiatków”. A wypada wspomnieć jeszcze o wybornej, plastycznej oprawie koncertu: złotych dekoracjach, profesjonalnym nagłośnieniu i oświetleniu (podziękowania dla Ronowski – Studio). Prawie godzinny występ przypadł do gustu paniom niezależnie od wieku. Tańczyły bacie i wnuczki, oklaskiwały artystów licealistki i emerytki. Było naprawdę magicznie. A nie był to bynajmniej koniec atrakcji tego wieczoru. Za sprawą wielu sponsorów, których udało się bibliotekarkom pozyskać przeprowadziłyśmy kilka zabawnych konkursów i hojnie nagrodziłyśmy wszystkie odważne damy. A i te mniej odważne nie opuściły biblioteki bez prezentu. Wszystkie panie zaprosiłyśmy bowiem do loterii, w której każdy los wygrywał. Jedynym warunkiem było zapisanie się do biblioteki i wypożyczenie choćby jednej książki z naszego księgozbioru. Serce rosło, gdy w wypożyczalni ustawiła się kolejka. A w tzw. międzyczasie  odbywało się „szafobranie”. Uczestniczki mogły wymienić się fatałaszkami, biżuterią, torebkami. Czyż można sprawić kobietom większą przyjemność? A przy tym nie zabrakło również słodkiego co nieco, aromatycznej kawy a nawet fit-przekąsek. Opinia, która powtarzała się najczęściej, gdy panie opuszczały progi biblioteki? – Kiedy następna impreza?! – Musicie to powtórzyć! Cóż, chyba rzeczywiście musimy! Śledźcie informacje na naszej stronie internetowej, Facebooku i aplikacji Blisko. Na pewno coś wymyślimy J

Raz jeszcze dziękujemy naszym wspaniałym sponsorom: Urząd Miasta Wąbrzeźno, Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie, Miejski Zakład Energetyki Cieplnej, Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wąbrzeźnie, Veroni, Odnowa Fitness – Joanna Duma Wąbrzeźno, Mała Rehabilitacja, Firma Handlowa Asti – JareKsiążki, Myjnia samochodowa „Pola”, Laserowe Centrum Kosmetologii Estetycznej i Leczniczej, WSR Werewolves.

Agnieszka Błaszak, MiPBP

Fot. MiPBP