Przez dwa dni na scenie wąbrzeskiego amfiteatru gościły muzyka, tańce, pokazy i prowadzono akcje ekologiczne. Koncertowali Ania Dąbrowska i zespół Żuki.

 

 

Główny koncert tegorocznych Dni Wąbrzeźna odbył się 7 czerwca. Od godz. 18.00 na scenie amfiteatru i na terenie Podzamcza było bardzo gwarno. Najpierw poznaliśmy zwycięzców konkursu ekologicznego „Zamień odpady na klasowe wypady”, potem przedstawiciele Stowarzyszenia “Integracja i Współpraca”  rozpoczęli akcję “Bezpieczne i Ekologiczne Wakacje” –  przeprowadzili instruktaż udzielania pierwszej pomocy i przy współpracy funkcjonariuszy  Policji, Straży Pożarnej pokazali, jak zachowują i czują się osoby po spożyciu narkotyków oraz alkoholu. Była też prezentacja wozu bojowego straży, był symulator dachowania oraz prezentacja stroju szturmowego tzw. „P-Ztem”. Dla dzieci organizowano konkursy.  Zaprosiliśmy też dzieci na przedstawienie teatralne „Leśne opowieści bardzo ważnej treści” w wykonaniu Teatru Objazdowego Pomarańczowy Cylinder.  To wydarzenie dla dzieci, jak i również nagrody za udział w konkursach zasponsorował Bank Spółdzielczy w Toruniu, który ma swój oddział w Wąbrzeźnie przy ul. Mickiewicza 21. Potem nastąpił czas uroczystego uhonorowania osób, które w sposób szczególny działają na rzecz miasta i mieszkańców. Statuetki Burmistrza w kategorii Mecenas Kultury i Sportu otrzymali Grupa Ergis S.A.  i Wąbrzeskie Stowarzyszenie Rugby Werewolves; Aktywny obywatel – ks. Paweł Dąbrowski, a w kategorii Nagroda Specjalna  – Orkiestra Dęta Wąbrzeskiego Domu Kultury.

Po gali Statuetek nadszedł czas na koncerty – pierwszy wystąpił  duet KWIATKI. Ola Góralska i Adam Stawicki zostali przyjęci przez publiczność bardzo gorąco. Po nich scenę oddano Ani Dąbrowskiej – gwiazda przyciągnęła do wąbrzeskiego amfiteatru ze dwa tysiące osób. Za występ obdarowana została pięknym bukietem kwiatów, który w imieniu publiczności wręczył burmistrz Wąbrzeźna wraz z grupą dzieci.  Po koncercie była zabawa przy muzyce mechanicznej.

Koncert główny tegorocznych Dni Wąbrzeźna prowadził Jarosław Kret – znany wszystkim polski prezenter pogody, dziennikarz telewizyjny, fotoreporter i podróżnik.  Jego miłe słowa na temat miasta, Podzamcza, plaży były i są cenną promocją Wąbrzeźna.

W sobotę na Podzamczu scenę „otworzyliśmy” o godz. 17.00, a właściwie nie my tylko prowadzący koncert Zbyszek Izdebski.  Przez ponad dwie godziny prezentowały się na niej panie z Klubu Aktywnych Kobiet, zespoły  taneczno-baletowe, które działają przy WDK, karatecy z Wąbrzeskiego Klubu Sportu i Sztuk Walki, koło gitarowe WDK,  grupy taneczne FLEX – kidsy, juniorzy i tańcząca od miesiąca grupa dorosłych Old Gang.  Po raz kolejny mogliśmy posłuchać Agaty Kołpackiej. Ta młoda wokalistka wystąpiła przed wąbrzeską publicznością po raz trzeci.  Wydarzeniem był koncert zespołu ŻUKI.  Wykonane przez nich utwory m.in. The Beatles’ów, Klenczona, Niemena, jak również własne zostały przyjęte przez publiczność bardzo emocjonalnie i gorąco. Oklaskom i bisom nie było końca…

Sobotnie występy zakończono, podobnie jak w piątek,  zabawą taneczną przy muzyce mechanicznej.